ABOUT ME AND BLOG

TÜRKÇE (ENGLISH ONE IS DOWN BELOW)

Ben

Merhaba! Ben Eda Onay. 17 Şubat 1999’da Antalya’da doğdum ve hala burada yaşıyorum ve burcum kova. Önümüzdeki sene TOBB ETÜ’de Görsel İletişim Tasarımı okuyacağım. Şu anda ise Camille Charriére için stajyerlik yapıyorum.

Blog Geçmişim

Tuhaf gelebilir ama 8 yaşımdan beri bu blog işlerine merakım var, ve şimdi, yine bloggerım ama bu sefer, Wordpress’te gerçek anlamıyla 21 Haziran 2015’ten beri bloggerım (yazılarımı yazmaya 28 Haziran 2015’te başladım). Önceden, daha küçükken, blogcu.com’daydım (örneğin justdance ve starlightstaydım) Sonra birkaç tane (miss-a-ladies, venishion, taranemesis itsblackstar, greatmomsen, puantiyelitac, say-a-ladies gibi) Tumblr hesabı açtım ama geriye sadece hala aktif olduğum “fashionwonderer” kaldı. Dediğim gibi son ve kalıcı durağım ise artık WordPress.

Fashion Wonderer

“Fashion Wonderer”‘ı başlangıçta “The Fashion Wonderer” adıyla 21 Haziran 2015’te açtım. Ama sonradan 30 Ekim 2015’te adını “fashionwonderer” olarak değiştirdim. Büyük bir çoğunşuğu moda olmak üzere seyahat, dekor ve müzik gibi başka içeriklere yer veriyorum blogumda. 

İyi okumalar!

-Eda

(Son güncelleme: 08.09.2017)

ENGLISH

Me

Hello! I’m Eda Onay. I was born on 17 February 1999, my star sign is aquarius. I will attend TOBB ETU’s Visual Communication Design next year. Currently I am an intern for Camille Charriére at the same time. 

My Blog Past

It may sound weird but I’m into these blog stuff since I was 8 and now I’m a blogger again but this time, I’m a blogger with its true meaning on WordPress since 21 June 2015 (I had started to write my posts on 28 June 2015). I was on blogcu.com (for example justdance and starlights) when I was little. I opened some Tumblr accounts (like miss-a-ladies, venishion, taranemesis, itsblackstar, greatmomsen, puantiyelitac, say-a-ladies) but there is only “fashionwonderer” left that I’m still active. Like I said before, WordPress is my last and permanent stop from now on.

Fashion Wonderer

I opened “Fashion  Wonderer” as “The Fashion Wonderer” on 21 June 2015 at the beginning. But then I change its name into “fashionwonderer” on 30 October 2015. My blog’s content includes 90% fashion first with another things like travel, decoration and music.

Enjoy!

-Eda 

(Last update: 09.08.2017)

Advertisements

2 thoughts on “ABOUT ME AND BLOG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s