Bu sokak stili yazısını da diğerlerinde olduğu gibi favorilerime yer vererek yazmak istedim. Fakat bir moda haftasında herkes mi güzel giyinir? Fotoğraflarını seçmekte baya zorlandığım bir moda haftası oldu bu hardal sarısı çantaların ve Céline gözlüklerin öne çıktığı hafta. Desenler, parlak deriler, minimalizm, şıklık, coolluk, sportiflik ve daha pek çok şeyi kullanıp temsil eden harika stil sahibi kadınlarla doluydu sokaklar.

I wanted to write this street style post with giving place to my favorites only  like the others. But did really all of them had to show their awesome outfits? This week turned out as the week that where mustard colored bags and Céline sunglasses stole the scene and left me with struggling about picking pictures from it. The streets were full of lots of stylish women who presented and used a lot of things like patterns, patent leathers, minimalism, chicness, coolness, sportive.

wwd.com, vogue.com, harpersbazaar.com, sandrasemburg.com, instagram.com/theurbanspotter, vogue.com.tr

KaydetKaydet

Advertisements

6 thoughts on “Copenhagen Fashion Week Street Style

   1. Hayır almıyorum, sorun olacağını düşünmüyorum çünkü yazının en altında kaynak kısmına yazıyorum zaten hesapları ve siteleri.

    Like

   2. Rica ederim ama ben de çok geç cevap veriyorum özür dilerim çünkü sınava hazırlanıyorum wordpresse çok girmiyorum yani. Ben de tekrar rica ederim 💖😘

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s